Naše služby

Sociálně aktivizační služby pro seniory a zdravotně postižené

Naše služby jsou určeny pro seniory a zdravotně postižené, kteří potřebují poradit ve své konkrétní sociální (životní) situaci, či chtějí aktivně využít volný čas. Každému se budeme věnovat jednotlivě, diskrétně, s lidským porozuměním. Poradíme však nejen přímo jim, ale také jejich příbuzným nebo komukoliv jinému, kdo by potřeboval pomoci s péčí o někoho z rodiny nebo přátel.

Naše služby

Sociálně aktivizační služby pro seniory a osoby se zdravotním postižením - podle §66 Zákona 108/2006 Sb.

Sociálně aktivizační služby jsou ambulantní, popřípadě terénní služby poskytované osobám ve věku nad 65 let nebo osobám se zdravotním postižením ve věku nad 27 let. Služba podle odstavce 1 obsahuje tyto základní činnosti:

• zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • sociálně terapeutické činnosti
  • pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

Od 1. 1. 2016 poskytujeme také fakultativní (placenou) službu Setrvání s uživatelem po dobu nepřítomnosti pečující osoby. Cena je stanovena na 70 Kč za hodinu.

Pro naše klienty to znamená konkrétně:

základní sociální poradenství

• případová sociální práce (individuální poradenství)
  • internetová poradna

nabídka aktivizačních činností v bydlišti klienta (obvykle 1x týdně 2 hodiny)

• realitní orientace - procvičování orientace v přítomnosti (jaký je dnes den, kde se nacházíme)
  • reminiscenční terapie - vzpomínání, trénování paměti
  • muzikoterapie - poslouchání, zpěv
  • předčítání a tlumočení informací, které uživatel nemůže sám ze zdravotních důvodů získat
  • validační terapie - přívětivá komunikace s důrazem na lidskou důstojnost a jedinečnost uživatele
  • zachovávání kompetencí uživatele - pomoc s činností, kterou objektivně nemůže udělat sám, ale podporování v samostatném provádění činností, které ještě zvládne

nabídka aktivizačních činností mimo bydliště (obvykle 1x týdně 2 hodiny)