Povedené akce

[29.03.2018]

Ve středu před velikonočními svátky uspořádal Spolek MaPa výrobu dekorací ubrouskovou metodou (depitáž). Osm klientek si pěkně ozdobilo své vázy a naaranžovaly do nich buksusové větvičky. Pod článkem najdete fotogalerii.

[13.03.2018]

Během třetí lekce se frekventantky počítačového kurzu učily spráný prstoklad. Jedna z klientek byla poprvé seznámena se základy toho, jak vůbec počítač funguje a jak se ovládá.

[08.03.2018]

Ve skupině pro začátečníky se tentokrát sešly jen dvě frekventantky kurzu. Ve skupině pro mírně pokročilé jsme probírali tvorbu originálních přání.

[02.03.2018]

V pátek 2. března se konala úvodní přednáška z cyklu Respektující výchova.

[01.03.2018]

Poslední únorovou středu se frekventanté počítačového kurzu v Kosově Hoře sešli, aby dokončili nastavení svých emailových schránek.

[27.02.2018]

V úterý 27. února se konala druhá lekce počítačového kurzu.

[21.02.2018]

Šestnáctá lekce počítačového kurzu pro seniory se v Kosově Hoře konala ve středu 21. února. Hlavním tématem v obou třídách byla optimalizace emailového klienta ve smyslu vytvoření kontaktů a skupin.

[14.02.2018]

Patnáctá lekce počítačového kurzu se konala na popeleční středu. Tempo hodiny bylo po včerejší masopsutní zábavě a vzhledem k povaze dnešního dne trochu klidnější.

[14.02.2018]

Masopustní zábavu uspořádal Spolek MaPa dohromady s Klubem seniorů Kosova Hora. Pod článkem najdete bohatou fotogalerii a odkaz na video.

[07.02.2018]

Lektor počítačového kurzu Pavel Vohnout frekventanty kurzu tentokrát nešetřil a celou hodinu přednášel. Tématem patnácté lekce byly základy práce v tabulkových editorech.

[06.02.2018]

V úterý 6. února zahájil Pavel Vohnout 3. pokračování počítačového kurzu pro klientky Azylového domu v Sedlčanech.

[31.01.2018]

Odložená 13. lekce počítačového kurzu se konala poslední středu letošního ledna. Tématem hodiny byla práce v Microsoft Excelu (nebo LibreOffice Calc).

[18.01.2018]

Ve středu 17. ledna pokračoval počítačový kurz pro seniory svou 12. lekcí. Po minulém úkolu, který byl zaměřený na psaní textu, jsme si tentokrát zopakovali látku z podzimu, abychom od příště mohli objevovat další taje počítačové gramotnosti

[10.01.2018]

Ve středu 10. ledna se konala 11. lekce Kurzu ovládání moderních technologií. Spolek MaPa tak zahájil druhé pololetí jeho třetího pokračování.

[03.01.2018]

Konečně po všech odkladech se ve středu 3. ledna v Azylovém domě v Sedlčanech konalo vánoční setkání. Bohatou nadílku a vánoční stromek koordinovala vedoucí sociální pracovnice Markéta Vohnoutová. Poděkování patří žákům Základní školy Višňová, kteří se připojili k projektu "Krabice od bot" organizovaném Diakonií Československé církve evangelické. Vánoční stromek darovala firma Lesy ČR.

[15.12.2017]

Spolek MaPa realizoval 13. týden doučování dětí v Azylovém domě. Tentokrát se dostavil jen jeden žák, se kterým byla probírána hlavně matematika.

[13.12.2017]

Ve středu 13. prosince uspořádal Spolek MaPa vánoční setkání se soutěží o nejchutnější vánočku. V porotě zasedli tři nejdůležitější osobnosti tradiční české vesnice: starosta Martina Krameš, ředitel školy Robert Kohout a kněz Stanislav Zápotocký.

[13.12.2017]

V úterý s pěkným datem 12. 12. se konala osmá lekce počítačového kurzu. S dětmi pak byla probrána matematika a anglický jazyk.

[08.12.2017]

Zakladatelé Spolku MaPa se účastnili školení pořádaného organizací Život 90. Téma "Týrání seniorů" otevřelo množství otázek, na které odpovídal ředitel Životu 90 Jan Lorman.

[06.12.2017]

Předposlední lekce prvního pololetí se konala první prosincovou středu a vzhledem k období měla logické téma. Chvíli můžete hádat a pak se podívat dále do článku.

|<12345...7>|